Позначки

Після додавання функціоналу з індексом розбіжності голосувань депутата і фракції вирішив також додати індекси розбіжності для фракцій вцілому, а також список голосувань, що викликали розбіжності у фракції.

Ідея проста – модуль різниці між голосами за та проти+утримався+не голосував ділиться на кількість депутатів в фракції – кількість відсутніх. Виходить такий собі “індекс збіжності” при голосуванні. Якщо фракція розділилась 50 на 50, і половина проголосувала “за”, а друга – ні, то індекс дорівнює нулю. Якщо ж всі присутні проголосували “за”, або всі присутні не проголосували “за” – індекс буде 100 відсотків.

Варіації – включення або не-включення прогулів та/або не-голосувань.

Для того щоб взнати, наскільки “дружньою” є фракція – рахуєм середнє цього індексу.

RadaWatch_FactionsConsentIndex

Також цікаво побачити голосування, для яких індекс нижче якогось порогу. Для цього теж доданий функціонал.RadaWatch_FactionDissentingLawsList

Однак, виникли і певні проблеми. Коли багато депутатів не голосують та/або відсутні, голосування з розбіжностями виглядають наприклад так – 1 депутат проголосував “за”, 1 – проти, решта – не голосували або відсутні. Виходить не дуже корисно. Тому мабуть прийдеться пізніше додати ще до кожного голосування ваговий коефіцієнт, тобто множити індекс “збіжності” голосування на відсоток депутатів фракції, які задіяні в голосуванні.

Це, мабуть, додам дещо пізніше (зроблено – див update нижче).

Наразі новий функціонал вже в новому релізі – RadaWatch 2.1.4 @ GitHub. Але без вищезгаданих вагових коефіціентів ніякої особливо цікавої інформації, нажаль, я від нього не отримав – хоча особливо і не бавився ним поки що, бо був зайнятий власне написанням коду.

Update:

Додав нормалізацію “коефіціенту розбіжності” по відсотку ефективних голосів. Новий резіл – RadaWatch 2.1.5 @GitHub.

RadaWatch_DissentInFactions RadaWatch_DissentingLaws

Advertisements